O firmie

Specjalizujemy się w elektrotechnice samochodowej a w szczególności w wytwarzaniu lamp do oświetlenia pojazdów samochodowych, przyczep, ciągników i maszyn rolniczych. Jesteśmy cenieni za jakość naszych wyrobów, wiele z nich trafia na pierwszy montaż firm związanych z branżą motoryzacyjną.

Bardzo ważnym obszarem naszej działalności jest świadczenie usług w zakresie konstruowania i wytwarzania form wtryskowych oraz szeroko rozumiana obróbka metali na obrabiarkach CNC. Oprócz tego, produkujemy mieszanki umożliwiające wtryskiwanie detali o bardzo nietypowych wymaganiach technicznych (tworzywa sztuczne specjalnego przeznaczenia).

Wysoką jakość naszych wyrobów zapewnia wykwalifikowana kadra specjalistów, wciąż unowocześniany park maszynowy oraz własne zaplecze badawczo-rozwojowe.

Serdecznie zapraszamy do współpracy zarówno producentów pojazdów jak i firmy zainteresowane dystrybucją naszych wyrobów!

Historia

Zakłady Osprzętu Samochodowego PROMOT powstały w 1950 roku jako producent lamp z plastikowymi kloszami do większości pojazdów wytwarzanych na terenie socjalistycznej Polski. Zakład produkował oświetlenie do URSUSA, STARA, JELCZA, Warszawy i Nysy. Ciekawostką jest także to, że w PROMOCIE wytwarzane były lampy tylne do motocykli powstających w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku (popularne WSK-i). Firmą, która wyspecjalizowała się w produkcji reflektorów przednich i halogenów ze szklanymi kloszami była w tamtych czasach firma Zelmot.

Po okresie prosperity (w czasach PRL-u firma zatrudniała prawie 400 osób) nastały dla firmy trudne chwile. Firma nie była przygotowana na zmieniające się uwarunkowania polityczno-gospodarcze, które nastąpiły w Polsce po roku 1989. Możliwość importu aut z zagranicy, brak popytu na wyroby krajowe, powstanie konkurencji sprawiły, że dotychczasowe wyroby PROMOTU nie miały szans na zbyt. Na szczęście pracownicy nie poddali się.

W okresie zmian ustrojowych firma PROMOT przekształciła się w Spółdzielnię Pracy i podjęła wyzwanie rzucone przez rynek. Formuła spółdzielni pozwoliła firmie przetrwać ale nie pozwoliła na powrót do czasów świetności. Z początkiem 2018 roku firma PROMOT przekształciła się w nowoczesną i dokapitalizowaną spółkę gotową podejmować wyzwania w obszarze produkcji lamp dla przemysłu motoryzacyjnego, w obszarze konstruowania i produkcji form wtryskowych, produkcji mieszanek tworzyw sztucznych specjalnego przeznaczenia oraz handlu wyrobami przeznaczonymi do konwersji samochodów na zasilanie paliwami alternatywnymi LPG i CNG.