Formy wtryskowe / Narzędziownia

PROJEKTOWANIE

Nasze biuro konstrukcyjne mechaniki, projektuje wyroby oraz formy wtryskowe w oparciu o oprogramowanie SOLIDWORKS, który zapewnia wszechstronne funkcje projektowania, przyspiesza jego proces i zapewnia maksymalną wydajność. Tworzymy modele 3D, rysunki złożeniowe, wykonawcze oraz obrazy fotorealistycznego renderingu.

SZYBKIE PROTOTYPOWANIE

W oparciu o dokumentację SOLIDWORKS, możemy w ciągu kilku dni przedstawić prototyp wyrobu, model formy wtryskowej lub krótką serię produkcyjną stworzoną przy pomocy druku 3D. Takie rozwiązanie daje dodatkową możliwość optymalizacji wyrobu pod względem wagi, kształtu i funkcjonalności finałowego produktu.
Materiał, technologia wydruku oraz jego parametry, pozostają do indywidualnego uzgodnienia.

PROJEKTOWANIE NARZĘDZI

Jako pomoc w całościowym uruchomieniu projektu, proponujemy projektowanie narzędzi produkcyjnych, w tym form wtryskowych, z wykorzystaniem elementów mechanicznych, urządzeń elektronicznych, technologii mikroprocesorowych oraz wspomagania komputerowego.

PRODUKCJA NARZĘDZI

Jesteśmy narzędziownią, która we własnym zakresie produkuje narzędzia produkcyjne typu:
– formy wtryskowe
– wykrojniki
– okrojniki
– krępowniki
Produkcja narzędzi jest oparta o najnowsze obrabiarki CNC firmy Haas, Accutex oraz Mitsubishi.

Jedną z proponowanych technologii produkcji form wtryskowych są tanie i szybkie formy próbne, które umożliwiają produkowanie krótkich serii w szybkim czasie i wyjątkowo tanio.

WERYFIKACJA WYROBU FINALNEGO

Nasze laboratorium pomiarowe jest wyposażone w multisensorową maszynę optyczną Primus firmy MYCRONA, z możliwością pomiarów optycznych oraz stykowych w wymiarze 3D z rozdzielczością 2μm.

REGENERACJA I NAPRAWA FORM WTRYSKOWYCH

Musimy pamiętać, że nawet niewielkie wady formy wtryskowej przekładają się na wygląd i, co najważniejsze, na właściwości fizyczne wypraski (kształtki). Formy wtryskowe ulegają naturalnemu zużyciu a czasami po prostu przedwczesnym uszkodzeniom. Dzieje się tak bez względu na rodzaj wtryskiwanego tworzywa a także bez względu na jakość wtryskarek i fachowość ich obsługi. Na szczęście w firmie Promot.pl Sp. z o.o. potrafimy zregenerować lub naprawić wszystkie formy wtryskowe, których masa nie przekracza 0,5 T.

W naszej Narzędziowni świadczymy usługi w następującym zakresie:
– polerowanie powierzchni formujących,
– wstawkowanie uszkodzonych gniazd form wtryskowych,
– uzupełnianie metodą napawania i obróbka mechaniczna na maszynach CNC drobnych defektów formy wtryskowej,
– dorabianie nowych elementów na maszynach CNC i zastępowanie nimi uszkodzonych lub zużytych fragmentów formy wtryskowej,
– modyfikacja (w ograniczonym zakresie) uszkodzonych form wtryskowych pod kątem ponownego wystąpienia uszkodzeń,
– dokonywania okresowych przeglądów i konserwacji form wtryskowych u Zleceniodawcy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.